O nás


 Firma Stanislav  Kamarád - rizikové kácení stromů, arboristika, stromolezectví a další výškové práce působí na trhu od roku 1994. Dříve jsme tyto práce prováděli pouze jako doplněk k horolezectví a jako přivýdělek na výlety do skal. Během 20ti let usilovné práce jsme nasbírali mnoho zkušeností s údržbou vzrostlých stromů a s péčí o veškeré dřeviny.

Kácení a údržba stromů nás vždy bavila i když začátky mnohdy nebyly lehké. Nikdo se péčí o stromy nezabýval a dříve než-li člověk nastartoval pilu, seběhli se kolem ochranáři, ačkoliv se jednalo pouze o prořezy, zdravotní, redukční řez nebo instalaci vazeb k zajištění koruny stromu proti rozlomení. Časem, zvláště pak v posledních letech se stalo stromolezectví novým odvětvím v podnikání, až se zdá, že je víc stromolezců než-li stromů.

V našem regionu je mnoho stromů vyžadující údržbu. Mnoho zakázek získáváme na základě doporučení našich zákazníků, většinou starostů obcí a měst. Jsme stále vyhledávanou firmou – od rizikového kácení přes ořezy, vazby, frézování pařezů až po likvidaci dřevní hmoty či provedení náhradní výsadby.